extra-img
 

VÄZBA

Pevná väzba - používa sa na viazanie diplomových, bakalárskych, dizertačných a rigoróznych prác... Väzba s najelegantnejším vzhľadom. Listy dokumentu vrátane obalu sú vložené a následne stlačené v kovovom kanáliku vo farbe obalu.Farba obalu väzby so štruktúrou textilného plátna može byť:
čierna, modrá, zelená, bordová.Prednú stranu je podľa potreby možno popísať zlatou, striebornou tlačou. V tomto prípade je celý text v jednotnej výške písma = 4,5 mm. Nie je možné voliť druh písma (font) ani inú výšku písma. Text sa na materiál nanáša termotlačou a tomu zodpovedá i dlhšia doba vyhotovenia väzby - min. 12 hodín, normálne však do 2 pracovných dní. Výhodou je, že je možné potlačiť aj chrbát väzby.

Tepelné viazanie ďalším praktickým riešením finálnej úpravy vašich dokumentov je ich tepelné zviazanie prostredníctvom termoviazača. Pri tomto type väzby sa dokument viaže do dosiek vyrobených z priehľadnej PVC fólie (predná strana) a lesklého kartónu (zadná strana), pričom dôjde k pevnému zopnutiu dokumentu v dôsledku čoho dodatočná výmena listov nie je možná. Tepelná väzba sa používa najmä na viazanie bakalárskych, diplomových a iných ročníkových prác, ako aj na prezentáciu firmy formou katalógov, návodov.

Hrebeňová väzba - plastové hrebene v rôznych farbách, dobré listovanie, Výhodou hrebeňovej väzby je možnosť rýchleho rozpojenia a výmeny, resp. doplnenia listov do dokumentu, roztváranie dokumentov do 180°, ako aj prispôsobenie neštandardnému formátu.

Drôtená kovová väzba - vyššie estetické nároky na vzhľad vašich dokumentov iste splní drôtená (kalendárová) väzba.

 

Táto výhoda je však kompenzovaná tým, že dokument nie je možné rozviazať a opätovne zviazať. Roztváranie dokumentov do 360°. Vhodná na kalendáre, cenníky nápojové lístky..


Násuvná lišta - jednoduché viazanie s možnosťou výmeny listov.